naše obory

1. Lůžková oddělení

2. Odborné ambulance

3. Zdravotnická laboratoř

4. Ostatní pracoviště

5. Detašovaná pracoviště

6. Privátní odborné ambulance

Lékárna

 

Vedoucí lékárník: Mgr. Richard Zavřel (581 679 327)

 


Nemocniční lékárna, která je jedním ze zdravotnických oddělení nemocnice zahájila svoji činnost v roce 1993. Je lékárnou se čtyřmi odbornými pracovišti, která jsou tvořena výdejem léčivých přípravků a zdravotnického materiálu pro nemocnici, výrobou medicinálních plynů, výdejem léků a doplňkového sortimentu pro veřejnost , výdejem zdravotnického materiálu a prostředků zdravotnické techniky pro veřejnost a praktické lékaře.

 

Lékárna disponuje nejširším sortimentem léků a zdravotnického materiáluv Hranicích.

 

Pro své klienty nabízí Lékové karty, které lze využít pro slevy při výdeji jak na recept, tak při nakupování volně prodejných přípravků a doplňků stravy.

 

Nemocniční lékárna zásobuje léky a zdravotnickým materiálem nemocnici v Hranicích a detašované ambulantní provozy v Lipníku nad Bečvou a Přerově. Výdej léků a zdravotnického materiálu pro nemocnici probíhá dle předem stanovených pravidel v sortimentu i množství zboží. Pro nemocnici představuje tento systém významnou finanční efektivitu i odbornou kvalitu.

 

Lékárna zajišťuje i přípravu individuálně vyráběných léčivých přípravků na žádanky oddělení a podle lékařského předpisu , včetně očních kapek. Výdej pro veřejnost probíhá na třech výdejních místech, znamená zkvalitnění péče o pacienty v nemocničních ambulancích i zvýšení dostupnosti lékárenské péče pro občany bydlící v okolí nemocnice.

 

Přípravky, které lékárna nemá na skladě lze zajistit do druhého pracovního dne.

 

Lékárna poskytuje bezplatnou konzultační činnost pro odbornou a laickou veřejnost. Při osobní návštěvě je k dispozici samostatná, od ostatních prostor lékárny oddělená místnost pro zachování maximálního soukromí klienta/pacienta.

 


Provozní doba:

Vedoucí lékárník Provozní doba Telefon
Mgr. Richard Zavřel

PO - PÁ      07.00 - 16.30

642 279 327

Dotazy lze také pokládat telefonicky na tel. 581 679 339 nebo e-mailem : lekarna@nemocnice-hranice.cz. Odborný personál lékárny tvoří 4 vysokoškolsky vzdělaní atestovaní lékárníci a středoškolsky vzdělaní atestovaní farmaceutičtí asistenti.